Воскресенье, 19.05.2024, 17:34
Приветствую Вас Гость | RSS

      ГІРСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ГІМНАЗІЯ

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Поради батькам

ПОРАДИ БАТЬКАМ: ПАМ'ЯТКА про почуття.

 

Злість

Злість часто з'являється спонтанно, без видимої причини. Діти кричать, грюкають дверима, грубо відповідають на прохання. Як правило, після несподіваного спалаху злості вони відчувають провину і шкодують про свої вчинки. Насправді, дитина перебуває у відчаї, що сам не в змозі впоратися зі своїми почуттями, і саме тому в цей момент дуже потребує допомоги.

Що робити дорослим? Так, саме батькам буває особливо важко в таких ситуаціях, але допоможе розуміння, що подібна поведінка є нормальною реакцією на стрес, травми, а також специфічні спогади про втрату. Наприклад, дитина, яка втратила близького друга, може проявляти занепокоєння, коли інші діти говорять про свої особистих взаєминах. Намагайтеся в такі моменти не сваритися. Дитина злиться не тому, що вас не любить чи погано вихований. Ця злість - прояв травми. Якщо вам вдасться стриматися, дитина буде вдячна, адже зрозуміє, що ви розумієте його почуття і допомагаєте з ними справлятися. Ви також можете спробувати допомогти дітям зрозуміти, чому вони проявляють агресію і жорстокість в тій чи іншій ситуації. Для цього поговоріть наодинці про те, що турбує і викликає злість. І надалі намагайтеся стежити за такими проявами і обережно підказуйте дітям, як краще контролювати свою поведінку. Якщо ж агресія який зникає, варто звернутися за допомогою до психолога.

 

Жорстокість

Деякі діти молодшого віку в іграх бувають більш агресивними і жорстокими, ніж старші. Наприклад, вони б'ються, кусаються, штовхаються, серйозно ображають інших дітей і дорослих. Іноді жорстокість починається з проявів занепокоєння, збудженості, які поступово наростають. Дитина поводиться все нахабніше, перестає слухатися і реагувати на заклики «заспокоїтися». Буває, що в грі він знову і знову повторює пережите, таким чином намагаючись зменшити біль або змінити смертельний результат минулого. Наприклад, дитина імітує похорон, знущається над тваринами або вбиває комах. Постарайтеся зрозуміти. Жорстокість в цьому випадку не пов'язана з відсутністю моралі або співчуття до ближніх. До того ж, важливо пам'ятати, що багато дітей пережили таку травму, яка сильно перевершує їх здатність зрозуміти і впоратися з пережитим. Не маючи кращого способу подолати неприємні спогади і відчуття безпорадності, дитина намагається опанувати свої почуття, як би «програючи» їх, перетворюючи страх і занепокоєння в жорстокість. Так він відчуває себе на мить впевненіше і сміливіше.

Що робити дорослим? Заохочуйте грати, займатися спортом і допомагайте знайти вихід почуттям. Намагайтеся встановити довірчі відношення. Для цього не сваріть, але й не потурайте жорстокості. Не бійтеся говорити в таких випадках і про свої почуття: «Мене засмучує, коли ти мене ображаєш». Намагайтеся дотримуватися однієї рівної лінії у своїй поведінці. Важливо також допомогти дитині висловити те, що він відчуває. Наприклад: «Я бачу, що ти розлютився. Це нормально після того, що ми пережили. Деякий час ти можеш почувати себе погано, згадуючи про минуле ». Будьте обережні зі своїми словами. Іноді дуже хочеться сказати: «бандит», «тугодум» або що-небудь в такому дусі. Але, сказані близькою людиною, різкі слова, оцінки можуть стати справжнім клеймом або ярликом. Це тільки посилить травму і буде затримувати процес «одужання». Допоможе стримуватися і постійне усвідомлення того, що дитиною рухає не жорстокість або «тупість», а ті травматичні події, втрати і нещастя, які він пережив. Також не варто нехтувати консультацією у психолога, щоб впоратися з багатьма проблемами, що виникли з деструктивною поведінкою.

 

Безсоння

Діти часто прокидаються від тихого звуку і довго не можуть заснути. Їх сон переривистий і сповнений кошмарів, а прокинувшись, вони відчувають себе втомленими. Невиспаний дитина погано кон- центрується на уроках і часто буває роздратований.

Що робити дорослим? У самий тривожний час ви тимчасово можете спати з дитиною. Дайте йому зрозуміти, що ви поруч, а він - у безпеці. Можливо, дитина буде швидше заспокоюватися, якщо ви просто обіймете його. Згодом в спокійній атмосфері обговоріть, коли саме ви повернетеся до звичного способу укладання і сну. Щоб полегшити відвикання від вашої присутності, ви можете посидіти поруч з ліжечком, коли дитина засинає. Обов'язково попросіть, щоб він говорив вам, коли знову стане страшно.

Вход на сайт
КАЛЕНДАР
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
uCoz